header
header

Lindur ne Struge me 11.maj te vitit 1977, fillon shkollen fillore si gjashte vjecar ne Struge, paralelisht me shkollen fillore fillon stervitjet ne klubin e notimit ;STRUGA ; si i vetmi notues shqiptar ne te gjithe kampionatin e notimit ne Maqedoni. Pas gjashte vjet stervitjeje, ne biblioteken e tij ndodhen nje ser diplomash dhe mirenjohjesh nga federatat e notimit ne Maqedoni dhe Jugosllavi.
Ne klasen e peste fillore fillon te luaje ne mandoline ne orkestren e shkolles. Vazhdon shkollimin ne gjimnazin e Struges, por nga mosekzistimi i atehershem i paraleleve shqipe ne Struge, detyrohet te vazhdoje gjimnazin maqedonisht. .Me teper

header

Agim Poshka merr pjese ne emisionin e aktores dhe gazetares se njohur Merita Cocolli.

Ishte kjo nje bisede e kendshem ku u diskutua per disa aspekte te rendesishme reth botes se Artit dhe zhvillimet aktuale muzikore. Ne kete Show Agimi kendoi dhe dy kenge live me kitare....
Më tepër
image

Agim Poshka merr pjese si i ftuar ne Festivalin “12 Engjujt” ne Diber te madhe.

Eshte ky nje aktivitet tradicional ku promovohen krijuesit dhe kengetaret e ri te rajonit. Mikrpitja Dibrane ishte e shkqelqyer si gjithmone dhe i falenderojme sinqerisht.  ...
Më tepër
image

Agim Poshka merr pjese ne Festivalin e Kenges ne Radio Televizionin Shqiptar

Ne muajin Dhjetor kantautori i njohur Agim Poshka, konkuroi ne Festivalin e Kenges ne RTSH. Eshte ky festivali I fundvitit qe sivjet kishte edicionin e 47....
Më tepër
image

Agimi Poshka I ftuar ne emisionin “ZONE E LIRE”

Agimi Poshka I ftuar ne emisionin “ZONE E LIRE” te gazetarit Arian Cani ne televizioniniu “Vizion Plus”. ...
Më tepër
image

Agimi përfundon iniciativen rreth peticionit kundër Televizionit Maqedonas

Agimi përfundon iniciativen rreth peticionit kundër Televizionit Maqedonas në lidhje me kushtin qe këngët konkuruese në festivalin për Eurovizion në Maqedoni duhet këngët të këndojnë vetëm në gjuhen Maqedone...
Më tepër

Agim Poshka merr pjesë ne emisionin e aktores dhe gazetares se njohur Merita Cocolli.

Agim Poshka merr pjesë ne emisionin e aktores dhe gazetares se njohur Merita Cocolli. ...
Më tepër
Video
banner
Poll: Sa ju pelqen diseji i ri?
Cka mendoni per web faqen?